لزوم اراِئه خدمات گمرکی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 12 آذر 1396 در ساعت 14 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

صادرات و واردات هر کشوری باید طبق قانون زیر نظر مستقیم یک ارگان و یا سازمان خاصی انجام شود. در ایران این وظیفه به گمرک جمهوری اسلامی ایران سپرده شده است. گمرک با اجرای قوانین وضع شده از سوی مجلس شورای اسلامی نقش موثری در صادرات و واردات کالا و آسان نمودن تجارت برای تجار ایرانی و همچنین کسب درامد برای دولت را ایفا میکند.

در کشور ما از زمان های گذشته گمرک وجود داشته است و در زمان قاجاریه به بعد امور گمرکی مورد توجه خاصی قرار گرفت تا آنجا که از افراد خارجی برای انتقال تجربه به افراد ایرانی مشغول در گمرکات ایران نیز استفاده میشد.

امروزه به دلیل پیشرفت گمرک و اهمیت پیدا کردن آن نیازمند استفاده از افرادی خبره و تحصیل کرده دانشگاهی میباشد تا بتوانند پس از طی کردن یک دوره 4 ساله نیاز های نیروی انسانی این بخش مهم را بر طرف سازند

امروزه رد بدل کردن کالا در بین کشورها به یک امر واجب تبدیل شده است و گمرک یکی از حلقه های تکمیل کننده این امر است. در صورتی که گمرک بتواند نقش واسط خود را به خوبی و با سرعت و دقت بالا انجام دهد کاهای بیشتری با سرعت بالاتری صادر و وارد می شوند، اما این امر تنها با به کار گیری کارشناسان خبره در امور گمرکی امکان پذیر است.

کارشناسان امرو گمرکی باید در موارد زیر توانایی لازمه را جهت تصمیم گیری و انجام امور داشته باشند:

  • توانایی شناخت کالاهای گوناگون
  • استنباط دقیق از مقررات
  • دقت کافی در انجام محاسبات و دریافت حقوق دولت
  • کنترل کالا از دید اجتماعی ، اقتصادی و امنیتی

یک کارشناس  گمرکی به دلیل مسائل شغلی با ارباب رجوع هایی در ارتباط است که به دنبال ترخیص کالای خود در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه هستند ، به طبع این کارشناسان باید بتوانند در کمال خوشرویی و سرعت عمل به نیاز ها و خواسته های مراجعه کنندگان پاسخ دهند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :